Julia Maria Jezierska

Sprawozdanie ze Szkolnych Obchodów
Świąt Bożego Narodzenia 2014

Dnia 19 grudnia br., wraz z calą społecznością szkół KSW obchodziliśmy święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji wszyscy przyszliśmy odświętnie ubrani, aby obejrzeć jasełka, przedstawiane przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej, oraz wspólnie podzielić się opłatkiem. O godzinie ósmej Zarząd, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkół KSW oraz rodzice zebrali się w holu, gdzie odbyły się jasełka przygotowane przez nauczyciela religii - pana Andrzeja Święcichowskiego. Fantastyczni aktorzy odgrywali role aniołów i pasterzy, a uczniowie klasy 2 gimnazjum - Kornelia Zielińska i Adrian Koberski wystąpili jako Maryja i Józef z Nazaretu.
Przedstawienie to, nie było jedynie ukazaniem scen z narodzenia Chrystusa, lecz poruszało ważny temat jakim jest pomoc potrzebującym szczególnie w okresie świątecznym. Po chwili refleksji na temat Bożego Narodzenia, którymi podzieliła się z nami Zuzanna Witt - uczennica klasy trzeciej gimnazjum grająca Anioła Prawdziwego, aktorzy pożegnali widzów wesołą pastorałką. Atmosfera radości oraz zadumy w sposób szczególny została podkreślona dzięki fantastycznemu przygotowaniu chóru oraz zespołu muzycznego przez naszego nauczyciela muzyki, pana Piotra Pawlickiego.
Na zakończenie wspólnej części spotkania świątecznego głos zabrała Pani dyrektor mgr Barbara Ziółkowska, a następnie prezes Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców prof. Piotr Grochmalski. Wyrazili oni swoj podziw i wzruszenie dla nakręconego przez uczniów klasy 3 gimnazjum filmu pt: "Bóg się rodzi", który wspólnie obejrzeliśmy oraz życzyli nam wszystkim błogosławionych Świąt. Po występach wszyscy rozeszli się do klas, gdzie w gronie koleżanek i kolegów z klasy oraz wychowawców i innych nauczycieli, podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie wesołych Świąt.
Jak przystało na wychowanków szkoły katolickiej, nie zapomnieliśmy o niesieniu pomocy innym. Uczniowie klasy 1 gimnazjum kupili mnóstwo prezentów dla malutkich dzieci, podopiecznych pogotowia opiekuńczego. Zaproszeni na wspólną wigilię opiekunowie Oliwii, Kacpra i Hawranka oraz maluszki sprawili nam swoją obecnością wiele radości. Dziękujemy pani Sylwii Tobole za skontaktowanie nas z tymi przemiłymi gośćmi. Ten wyjątkowy dzień minął wszystkim radośnie oraz w atmosferze miłości i Bożej obecności. Teraz czekają nas Święta w gronie rodziny i przyjaciół, których niecierpliwie wyglądaliśmy od początku roku. Życzę wszystkim, aby Boże Narodzenie minęło spokojnie, w zdrowiu i radości.