baner

 

PILNE KOMUNIKATY


 
poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  następna

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015

W dniach od 2 do 4 marca 2015 r. zapraszamy naszych uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum do uczestnictwa w szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych.
Temat: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.
Rekolekcje głosi Siostra Monika.

Uczniów i nauczycieli proszę o zapoznanie się ze szczegółowym programem
(Szkoła Podstawowa - pobierz PDF)
(Gimnazjum pobierz - PDF)
27 stycznia 2015

Wielki sukces gimnazjalisty Wojciecha Marciniaka!!!

     Po raz pierwszy w historii, Publiczne Gimnazjum KSW im. bł. Natalii Tułasiewicz w Poznaniu może pochwalić się ogromnym sukcesem ucznia klasy trzeciej, który uzyskał tytuł:

Laureata Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2014/2015.

Wojciech, od pierwszych lekcji fizyki wyróżniał się trafnością formułowanych wniosków, umiejętnością dostrzegania zależności przyczynowo - skutkowych. W miarę poznawania praw przyrody jego ciekawość świata rosła. Wojciech wytrwale i konsekwentnie rozwiązywał niezliczone ilości zadań konkursowych, analizował eksperymenty, projektował własne doświadczenia. Z pewnością Jego ”przygoda z fizyką” będzie trwała dalej. Szczególne podziękowania kieruję do Rodziców Wojtka, państwa Marciniaków, którzy wdrożyli syna do systematycznej pracy i poświęcili swój czas wspierając Go w rozwijaniu pasji. Tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego jest największym osiągnięciem dla ucznia gimnazjum, który upoważnia do przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej.
Gratuluję, życząc dalszych sukcesów

nauczycielka fizyki
Elżbieta Jeschke

27 stycznia 2015

BAL PRZEBIERAŃCÓW W „KLUBIE RASZYN”…

     27 stycznia 2015 r. pojechaliśmy autokarem do „Klubu Raszyn” na Bal Przebierańców. Bal prowadzili krasnoludek Dominik i krasnoludka Krysia. Były tańce, zagadki i wiele konkurencji, które stanowiły zadania do wykonania. Wszystko po to, by odczarować postać krasnala Hałabały. Najwięcej radości przedszkolaki miały z foliowym „morzem”, sprzątaniem baloników, koncertem z gazetami oraz „polowaniem na kropki”, ale nie tylko. Zabawa była przednia!
22 stycznia 2015

Koncert Przedszkolaków w Domu Pomocy Społecznej im. św. Ludwiki

     22 stycznia 2015 roku obie grupy przedszkolne wraz z panią Asią, panią Agnieszką i panem Michałem, tatą Martynki z grupy „Iskierek”, poszły z „Koncertem kolęd” do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mińskiej. Jest to już nasza przedszkolna tradycja: nieść radość z Bożego Narodzenia dalej i czynić życie ludzi starszych czy opuszczonych, na moment przynajmniej, szczęśliwszym. Starsze panie, będące podopiecznymi tego domu, chętnie się włączały w śpiew niektórych kolęd. Przedszkolaki dały z siebie wszystko i wypadły wspaniale. Panie były zdumione ich możliwościami, tak dobrą pamięcią, ale nade wszystko ich swobodą, z jaką występowały. Jednak dla nas najważniejsze były uśmiech, który malował się na ich twarzach oraz brawa- znaki radości. Na koniec poczęstowano nas jeszcze cukierkami. Dzieci były przeszczęśliwe. Doświadczyły, że warto dawać coś z siebie bezinteresownie.
22 stycznia 2015

Obchody pamięci Powstania Styczniowego

     Powstanie Styczniowe – polskie powstanie narodowe przeciwko Imperium Rosyjskiemu, ogłoszone manifestem 22 stycznia 1863 wydanym w Warszawie przez Tymczasowy Rząd Narodowy, spowodowane narastającym rosyjskim terrorem wobec polskiego biernego oporu. Wybuchło 22 stycznia 1863 w Królestwie Polskim i 1 lutego 1863 na Litwie, trwało do jesieni 1864. Zasięgiem objęło tylko ziemie zaboru rosyjskiego: Królestwo Polskie oraz ziemie zabrane".
Ta sucha informacja historyczna (za: Wikipedia) w naszych szkołach odczytywana jest jako żywe źródło wzorów godności i patriotyzmu. Stąd uroczysty apel, przygotowany przez uczniów szkoły.
21/22 stycznia 2015

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE

     
    Tego dnia zamieszanie było większe niż podczas codziennej "dużej przerwy":).
Średnia wieku obecnych w szkole podniosła się znacznie. To Babcie i Dziadkowie zagościli, w dniu swojego święta, w murach naszej szkoły. Było rodzinnie i serdecznie.
Wszystkim Babciom i Dziadko życzymy uśmiechu na kolejne 100 lat:))))
21/22 stycznia 2015

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

     20 stycznia 2015 roku zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki nie mogły się już doczekać zaproszonych na tę uroczystość gości. Wreszcie hol wypełnił się oczekującymi na występy dzieci babciami i dziadkami. Przedszkolaki były bardzo przejęte. W końcu każdy chciał wypaść jak najlepiej. Pięknie odegrały swoje role w Jasełkach, zaśpiewały piosenkę i powiedziały wiersz ze specjalną dedykacją dla babci i dziadka. Prawdziwą furorę zrobił kilkumiesięczny braciszek Antka, Franuś, który grał rolę Jezuska.
Przedstawienie zakończyła wspólna zabawa rytmiczna. Dziadkom występy wnucząt bardzo się podobały. Dali tego wyraz w głośnych oklaskach. Potem przeszliśmy wszyscy do sali „Iskierek”, gdzie czekały już na nas przepyszne wypieki domowej roboty i pogaduszki.
Dzieci wręczyły swoim dziadkom specjalnie dla nich przygotowane upominki. Było miło, wesoło i słodko.
     W sobotę 17 stycznia 2015 roku, na Wydziale Teologicznym UAM odbyło się Spotkanie Opłatkowe Dzieła Biblijnego z udziałem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz, Pani Dyrektor naszej szkoły oraz koordynator projektu "Dzieło Biblijne w Szkołach KSW". Wzajemne życzenia, wspólne kolędowanie i klimat Świąt Bożego Narodzenia. Powoli jednak dobiega końca czas świątecznych spotkań, ale ich klimat i rodzące się refleksje pozostaną obecne przez cały rok.
     Karnawał to okres zimowych balów, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się w dniu Święta Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc.
Jak co roku, tak i w tym, uczniowie z klas I-III SP wraz ze swoimi wychowawcami, wzięli udział w baliku karnawałowym organizowanym przez Klubie Osiedlowy „Raszyn”. Dzieci przebrane w piękne, kolorowe stroje tańczyły przy karnawałowych rytmach, brały udział w konkursach, zabawach pod opieką wychowawców i wodzirejów- krasnoludków. Zabawa była przednia.
     Z wielką radością pragniemy poinformować, że drużyna reprezentująca naszą szkołę odniosła ogromny sukces! Grając w składzie Hubert Niemier, Jakub Binkowski, Martyna Niemier, Jagoda Bielawiec, Jan Andrzejczak, drużyna zajęła 3 miejsce w Poznańskich Drużynowych Igrzyskach Szkół Podstawowych w szachach w roku szkolnym 20014/20015 !!!
9 stycznia 2015

Piotr Jaroński w etapie rejonowym konkursu!

     Dobra nowina już na początku nowego roku. 9 stycznia uczeń klasy III naszego gimnazjum Piotr Jaroński wziął udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Piotrowi gratulujemy udziału w tym etapie i trzymamy kciuki za jego wynik.

DODATEK ŚWIĄTECZNY - ZAPRASZAMY

     Święta Rodzina w wersji przedszkolnej i gimnazjalnej. Tak najkrócej można określić inscenizacje świąteczne w naszej szkole. Było barwnie, odświętnie i radośnie. Zaczęło się jak każdego dnia w szkole, o ósmej rano razem z dzwonkiem. Najpierw szkoły, potem przedszkole prezentowało swoją wizję Narodzenia Jezusa. Wcielenie się w postacie sprzed 2000 lat stało się okazją do współczesnej refleksji nad Bożym Narodzeniem.
(Obszerne relacje, galerie zdjęć i krótkie migawki filmowe, ukażą się przed Świętami w "Dodatku Świętecznym")
18 grudnia 2014

Spotkanie opłatkowe pracowników szkoły

     Tego popołudnia hol szkoły zamienił się w gościny i przytulny salon. Barwnie rozświetlona choinka, wielki snop siana przy pustym jeszcze żłóbku. A przy stole zgromadzili się pracownicy Szkół i Przedszkola, przedstawiciele Rady Rodziców i Zarządu KSW. Był opłatek, kolędy i prezenty pod choinką, jak na każdej domowej wieczerzy wigilijnej. To już ostatnie chwile przed długo wyczekiwanym Dniem Bożego Narodzenia.
18 grudnia 2014

Adwentowy Dzień Skupienia

W tym roku, Adwentowy Dzień Skupienia, wzbogaciły artystyczne pasje i inicjatywy młodzieży gimnazjalnej.
Po Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pw. Chrystusa Odkupiciela, odbyło się uroczyste spotkanie w szkole.
Było oficjalne wniesienie żłóbka i porządkowanie stajenki, było śpiewanie pieśni adwentowych. W holu prezentowali swoje prace Doninika (fotografia) i Rafał (obrazy i rysunki). Ale prawdziwym hitem była premierowa projekcja filmu "Bóg się rodzi", którego autorkami są Agnieszka Kuśmierz Zuzanna Witt (Obszerniejsza relacja z Adwetowego Dnia Skupienia w "Dodatku Świątecznym" już wkrótce).
16 grudnia 2014

Aniołowie i pasterze zakasali rękawy, czyli...
czekamy na Boże Narodzenie

     Czekanie, wcale nie oznacza bezczynności, to tylko wypatrywanie przyszłości. Wypatrujemy Bożego Narodzenia, bo nareszcie kilka wolnych dni. Bo pobędziemy nareszcie razem z najbliższymi. Na stole pojawią się znane od dzieciństwa potrawy... coroczna podróż w przeszłość, aż po granice pamięci. Przedziwny paradoks, wypatrujemy przyszłości by trochę powspominać. I tak co roku...
W naszej szkole czekanie jest niezwykle aktywne. Codzienne lekcje według planu i całkowicie dodatkowa praca w niecodziennych dla siebie rolach. Po korytarzach kręcą się aniołowie i pasterze, pod choinką stanął, pusty jeszcze, żłóbek. Ale już niedługo pusty, właśnie dotarło siano, a więc już naprawdę niebawem, Boże Narodzenie.
16 grudnia 2014

Baśniowe warsztaty...

     Dzieci pierwszej i drugiej klasy Szkoły Podstawowej wzięły udział w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez panie: mgr Lidię Grochmalską i mgr Joannę Prokop. Baśniowy klimat przeplatał się z elementami ludowych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci były zachwycone.
10 grudnia 2014

Kiermasz świąteczny

W dniu 10 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny organizowany we współpracy z Radami Rodziców naszych szkół. Wszystkie klasy szkoły podstawowej, gimnazjum oraz przedszkola przygotowały własne stoiska kiermaszowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykonane ręcznie ozdoby świąteczne: aniołki, błyskotki na choinkę, breloczki i kartki świąteczne. Zorganizowano również loterię z nagrodami. Wszystkie stoiska wzięły udział w konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi już wkrótce. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na fundusz pomocy dzieciom z rodzin potrzebujących. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie podczas organizacji wydarzenia i aktywny udział w kiermaszu.
8 grudnia 2014

Spotkanie z biologiem

W dniu 9.12.2014 na halu szkoły odbyło się spotkanie z biologiem - panem Jarkiem Haładuda. W barwnej i ciekawej prezentacji wzięły udział klasy 1, 2 i 3.


Plan spotkania:
1. Powitanie (przekazanie dzieciom informacji, co to znaczy być pasjonatem).
2. Opowiadanie Pana Modraszka (będzie to bajka terapeutyczna o ambitnym motylu)
3. Prezentacja motyli: paziowate i rusałkowate.
4. II opowiadanie Pana Modraszka o św. Franciszku (będzie to historyjka o tym, że mamy być dobrzy nie tylko dla ludzi, ale też i dla zwierząt)
5. Prezentacja albumu filatelistycznego (będę miał album ze zgromadzonymi przeze mnie znaczkami motyli).
6. Zajęcia w grupach:
• Grupa I – oglądanie motyli (w gablotkach)
• Grupa II – oglądanie albumu filatelistycznego.
• Grupa III – oglądanie motyli przez lupę (mam 3 lupy, kilkanaście motyli z tworzywa i figurki cykl rozwojowy motyla).
•Grupa IV – robienie motyli origami z papieru.

Dzieci były zachwycone warsztatem i mamy nadzieję, że Pan Jarek zagości jeszcze u nas z równie ciekawą ofertą spotkania.
8 grudnia 2014

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

W poniedziałek 8 grudnia uczniowie klas I i II gimnazjum spotkali się wraz z rodzicami i wychowawcami: p. Anną Lendzioszek-Rogaską i p. Weroniką Kozanecką na warsztatach, których celem była świąteczna dekoracja sal lekcyjnych oraz przygotowanie ozdób na szkolny kiermasz świąteczny. Pracę trwały ponad dwie godziny, a efekty można podziwiać w sali nr 20 i 23. Obie klasy zmierzą się ze sobą w konkursie na świąteczny wystrój klas już niedługo, bo 10 grudnia. Uczniowie wykonywali m.in. witraże okienne, papierowe gwiazdy i anioły, zdobili styropianowe choinki, dzwoneczki, mikołaje. W radosnym nastroju ubierali choinkę. W trakcie ciężkiej pracy posilili się, przygotowanym przez rodziców, przepysznym ciastem. Wspólne spędzony czas przyniósł wiele radości i pozwolił nam zintegrować się jeszcze bardziej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, bez Państwa nasze warsztaty nie byłyby tak owocne!
poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  następna