14 października 2014

Pasowanie na pierszaka
    "Dzisiejsze święto - Dzień Edukacji Narodowej, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej...", tak rozpoczęła część oficjalną Uroczystości, Dyrektor Barbara Ziółkowska (zob.)

Później, choć nadal bardzo uroczyście, było już mniej oficjalnie. Wspanie występy uczniów szkoły, "pasowanie na pierwszoklasistę"... W przygotowanie Uroczystości włączyli się również rodzice naszych uczniów.
Zobacz album
19 września 2014

Sprzątanie Świata 2014

sprzątanie świata
       Celem Akcji Sprzątanie Świata, jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego dziecka na środowisko przyrodnicze, poprzez budowanie świadomości ekologicznej, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Nasi uczniowie z kl. I, II i III SP również włączyli się do akcji 19. 09. 2014 r., zorganizowanej przez Panią Iwonę Kwiatkowskąwraz z wychowawcami Malwiną Wolszczak, Lidią Grochmalską i Joanna Prokop.Sprzątanie miało miejsce na terenie naszej szkoły. Pani Iwona wyznaczyła każdej klasie miejsce sprzątania, oraz dostarczyła uczestnikom akcji worki i rękawice.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za działania na rzecz ochrony środowiska!
18 września 2014

Imieniny Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego

W Uroczystość św. Stanisława Kostki, 18 września, przypadają imieniny Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.
Ksiądz Arcybiskup, Metropolita Poznański odprawił z tej okazji uroczystą Mszę św. w poznańskiej Katedrze, w której uczestniczyła delegacja naszej szkoły. Przedstawiciele Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, Dyrekcja, dzieci i młodzież wraz z opiekunami, po Eucharystii, w Poznańskim Seminarium Duchownym złożyli Czcigodnemu Solenizantowi życzenia podczas imieninowego spotkania. Muzyczny akcent w wykonaniu naszych uczniów został przyjęty gromkimi brawami.
01 września 2014

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2014
     Uroczystości inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015 rozpoczęły się o godzinie 8.30 w kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela. Mszę św. celebrował proboszcz parafii - ksiądz kanonik Wojciech Ławniczak. We wspólnej Eucharystii uczestniczyli uczniowie wraz z rodzicami, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście.
     O godzinie 10-tej rozpoczęła się druga część uroczystości w budynku szkoły. Został wprowadzony Poczet Sztandarowy i odśpiewano Hymn Państwowy. Jako pierwszy zabrał głos Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców - prof. Piotr Grochmalski, przedstawił nową Panią Dyrektor – mgr Barbarę Ziółkowską.
     Pani Dyrektor, jako gospodarz Uroczystości, powitała dzieci, młodzież, ich rodziców i zaproszonych gości: księdza proboszcza Wojciecha Ławniczaka, księdza dra Andrzeja Łysego oraz członków Zarządu KSW. Zostało przedstawione grono pedagogiczne.
     Część oficjalną zakończył występ uczniów krótką, słowno-muzyczną prezentacją. Po odśpiewaniu Hymnu Szkoły, uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.
Rozpoczął się Nowy Rok Szkolny 2014/2015.
Wszystkim życzymy wielu radości i sukcesów!