28 listopada - Rejonowy Etap
Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego !!!

konkurs
Z radością informujemy, że dwóch uczniów trzeciej klasy naszego gimnazjum, Wojciech Marciniak i Piotr Jaroński, zakwalifikowało się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego.
Życzymy im sukcesówi i cieszymy się z reprezentacji naszej szkoły w tak prestiżowym konkursie.
Powodzenia !!!
14 listopada 2014

Spotkanie uczniów klas 1-3 Gimnazjum
z prof. Zielińskim
(wychowankiem Karola Wojtyły)

Nasza szkoła miała zaszczyt gościć Pana prof. Andrzeja Zielińskiego, który przyjął zaproszenie na spotkanie z naszymi gimnazjalistami. "Prof Andrzej Zieliński miał to wielkie szczęście – jak sam mówi – wielką łaskę – uczestniczenia w eskapadach kajakowych z ks. Karolem Wojtyłą. Czym były te wyprawy? Jakie wspomnienia wiążą się z nimi? Jaki był Karol Wojtyła jako kajakarz? Jak wyglądały polowe, kajakowe Msze św.?" (za: http://radiowarszawa.com.pl/2013/12/jan-pawel-ii-dlaczego-swiety/, zob.). Taki właśnie był temat i klimat spotkania.
11 listopada 2014

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2014
W NASZEJ SZKOLE

11 listopada 2014 roku przypadła 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole obchodziliśmy ją 12 listopada podczas uroczystego apelu, przygotowanego przez klasę II Gimnazjum. Gościliśmy wówczas księdza Wojciecha Ławniczaka oraz księdza Jacka Szymonkiewicza. Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej otrzymali flagi w ramach realizacji projektu „Mamo, Tato wywieś ze mną flagę”, której patronowali ks. Dionizy Jóźwiak wraz ze szkolnym koordynatorem projektu Panią Lidią Grochmalską przy współpracy z Panią Malwiną Wolszczak.
      W obecności Sztandaru Szkoły doniośle zabrzmiały słowa Pani Dyrektor: „Drodzy goście, pracownicy i uczniowie, dziękujmy dzisiaj za wydarzenia z początku minionego stulecia. Nasi pradziadowie czekali na odzyskanie wolności bardzo długo nieustannie modląc się do Boga słowami „ Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie…” Zapoczątkowany wówczas proces nadal trwa. Przed Wami drodzy uczniowie, pokoleniem przełomu, stoi ważne zadanie jakim jest ochrona wolności o którą walczyli nasi przodkowie. Jan Paweł II często powtarzał, że wolność raz dana wcale nie musi pozostać w ojczyźnie na zawsze. Dlatego tak ważne jest, by dokonywać w życiu właściwych wyborów, by jej nie stracić. Złóżmy dzisiaj hołd tym wszystkim, którzy na przestrzeni wieków począwszy od czasu sejmu niemego w roku 1717 po ofiary komunizmu, stali na straży wolności i najwyższych wartości”…(…)
     Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem Harcerza - Edwarda Pietrzykowskiego przed budynkiem szkoły.