6 listopada 2014

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

W piątek 6.11.2014 r. uczniowie szóstej klasy szkoły podstawowej wzięli udział w turnieju piłki siatkowej chłopców. Dzielnie walczyli w każdym secie i w efekcie zajęli trzecie miejsce, co jednak nie zagwarantowało im awansu do dalszego etapu rozgrywek. Nabrali jednak doświadczenia w sportowej rywalizacji z uczniami innych szkół.
3 listopada 2014

ROGALOWE MUZEMU POZNANIA

rogale
Poznańskie Rogale Świętomarcińskie to nazwa wyjątkowych, szlachetnych rogali, które od ponad 150 lat są najważniejszym poznańskim słodkim przysmakiem. Dziś mają one status Chronionego Oznaczenia Geograficznego–mogą powstawać tylko w Wielkopolsce i to według ściśle określonej receptury. W związku ze zbliżającymi się imieninami Św. Marcina, klasy I-III SP wybrały się do pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki, gdzie mieści się Rogalowe Muzeum Poznania. W Rogalowym Muzeum dzieci poznały kilka słów gwary poznańskiej, usłyszały legendę o powstaniu Rogali, zapoznały się z ich składnikami i recepturą. Uczestniczyli w ich przygotowaniu, pomagając Rogalowemu Mistrzowi przy użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych. Na koniec spotkania każdy uczestnik za „rogalowy uśmiech” dostał „Certyfikat Rogalowego Czeladnika”.
31 października 2014

WYJŚCIE NA CMENTARZ NA MIŁOSTOWIE

31 października, jak co roku, wybraliśmy się, na Cmentarz Miłostowo, aby oddać hołd żołnierzom poległym w walkach o wolność naszego kraju. Pogodę mieliśmy wymarzoną na jesienny spacer. Dotarliśmy na miejsce po około pół godzinie spokojnego marszu. Pani Asia powiedziała krótką katechezę o świętych obcowaniu i wartości modlitwy za zmarłych. Dzieci wraz z paniami i opiekunkami pomodliły się za poległych. Później złożyły znicze, w które wyposażyli je rodzice oraz wieniec własnoręcznie wykonany przez babcię Julki. Szczęśliwi, że zrobiliśmy dobry uczynek, wróciliśmy do przedszkola.
30 października 2014

Bal Świętych i Błogosławionych dla Szkoły Podstawowej

Dnia 30.10.2014 w naszej szkole miało miejsce radosne spotkanie ze świętymi, a szczególnie z bł. Natalią Tułasiewicz i z św Bratem Albertem. Był to Bal Świętych i Błogosławionych dla Szkoły Podstawowej. O godz. 17.oo ruszył wesoły autobus, który powiódł nas przez zakamarki nieba. Były konkursy i tańce m.in. w urodzinowej czapce i to nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców oraz nauczycieli. Było też słodko dzięki zaangażowaniu rodziców. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na najpiękniejsze przebranie za świętego czy błogosławionego. Specjalne nagrody w tej konkurencji ufundowała redakcja małego Przewodnika Katolickiego, a były to książki kucharskie Cecylki Knedelek. Nikt oczywiście nie odszedł bez nagrody, a były to słodkości ufundowane przez dyrekcję. Zatańczyliśmy także „belgijkę” prowadzoną przez naszą niezastąpioną nauczycielkę tanecznych ewolucji – p. Iwonę Kwiatkowską ,z dzielnym wsparciem gimnazjalistów . Oczywiście nie można zapomnieć o naszych wspaniałych DJ-ejach: Patryku i Kacprze z gimnazjum, którzy przygotowali muzykę godną niebiańskich obłoków. Patryk poprowadził też tańce Lednickie, kiedy z napięciem czekaliśmy na wyniki obrad komisji w najbardziej oczekiwanym konkursie. Bardzo im dziękujemy. Chyba nigdzie nie było nam tak radośnie i słodko jak w Naszym Niebie . Bal zakończyliśmy modlitwą w intencji prześladowanych chrześcijan. Wieczór ten na długo pozostanie w naszej pamięci.