30 października 2014

BAL ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH

bal
30 października 2014 roku w godzinach rannych odbył się w naszym przedszkolu Bal Świętych i Błogosławionych. Rodzice poprzebierali swoje pociechy w fantastyczne stroje, wykazując się prawdziwą inwencją twórczą. Młodsze dzieci już od rana nie mogły się doczekać na Bal, o którym trochę już słyszały ze wspomnień starszych kolegów i koleżanek z grupy. Wreszcie, gdy wszyscy byli gotowi, rozpoczęliśmy świętowanie. Najpierw nastąpiła prezentacja. Dzieci przedstawiały się, kim są i dlaczego dana postać została świętym lub świętą. Później „barwny korowód” przejechał się pociągiem do „nieba”- holu szkoły, pięknie udekorowanego w chmurki z wizytówkami zamieszkujących w nim świętych. Podczas wspólnej modlitwy uczniowskiej odmówiliśmy przedszkolną dziesiątkę Różańca, a następnie odśpiewaliśmy i odtańczyliśmy pieśń lednicką „Tak, tak, Panie”. Potem wróciliśmy do sali na tańce i zabawy przy płycie „Na wyspie Pana Boga” oraz muzyce „Arki Noego”. Na końcu uczestniczyliśmy w niebiańskiej uczcie, którą zafundowały nam dwie mamy, wypiekając na tę okazję przepyszne ciastka. DZIĘKUJEMY!
30 października 2014

Dla tych, którzy odeszli…

Miłostowo
       Święto Zmarłych jest dniem pełnym refleksji, zadumy, to okazja do wspomnień, czas pamięci o tych, którzy odeszli, czas przywołania ulotnych wspomnień. W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, w celu podtrzymania tradycji związanych z tym dniem, uczniowie klasy I i II SP wraz ze swoimi wychowawcami udali się na Cmentarz – Miłostowo. Wspólnie pochyliliśmy się nad grobami zmarłych, zmówiliśmy modlitwę i zapaliliśmy znicze.
Malwina Wolszczak
22 października 2014

Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Biegi Przełajowe

22 października uczniowie naszych szkół wzięli udział w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Przedstawiciele szkoły podstawowej mieli do pokonania dystans 1000metrów, uczniowie gimnazjum musieli przebiec 2000 metrów. Mimo niesprzyjającej pogody nasi podopieczni się nie poddali i wystartowali w każdej rozgrywanej konkurencji i do końca zawodów dopisywał im wyśmienity humor. Co prawda nie zakwalifikowali się do dalszego etapu biegu, ale zajmowali wysokie lokaty gwarantujące szkole znaczną ilość punktów w klasyfikacji poznańskich szkół. Na rozgrzanie organizator przygotował gorącą herbatę a po biegu grochówkę, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.