5 grudnia 2014

Lekcja muzealna

Dzisiaj uczniowie klas IV, V oraz VI uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Podczas zajęć poznali różnorodne tematyki przedstawień malarskich: portret, martwa natura, pejzaż, scena rodzajowa, historyczna, religijna, oraz poznawali ukryte treści obrazów. Uczniowie wzięli także udział w warsztatach plastycznych.
5 grudnia 2014

"Święty Mikołaj" w naszej szkole...

W wigilię swego święta, naszą szkołę odwiedzł "Święty Mikołaj". Chodził po klasach, wypytywał o różne sprawy i obdarowywał słodyczami. W dużą przerwę również spotkał się z uczniami naszej szkoły. Ustawiła się spora kolejka gdy ze swego worka zaczął wyciągać prezenty. Na boisku również panowała świąteczna atmosfera. Czapka Mikołaja przyciągała i zachęcała do wspólnych zdjęć.
4 grudnia 2014

Z wielką radością informujemy, że Wojciech Marciniak - uczeń trzeciej klasy gimnazjum zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla szkół gimnazjalnych. Po raz pierwszy w historii Gimnazjum KSW mamy finalistę w tak prestiżowym konkursie. Przykład Wojciecha pokazuje, że pracując systematycznie, z pasją, można osiągnąć sukces. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim 24 stycznia 2015 roku. Nasz drugi uczeń startujący w etapie rejonowym - Piotr Jaroński osiągnął doskonały wynik, jednak do ścisłego finału zabrakło kilku punktów. Obaj uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę.