24 października 2014

Turniej piłki siatkowej dziewcząt szkół podstawowych

W piątek 24 października uczennice szkoły podstawowej wzięły udział w turnieju piłki siatkowej dziewcząt szkół podstawowych. Reprezentowały nas dziewczęta z czwartej, piątej i szóstej klasy. Dziewczynki wykazały się ogromną wolą walki i mimo ogromnego wysiłku nie poddawały się kończąc turniej na czwartej pozycji. Najważniejszy jednak nie był wynik, ale zaangażowanie i chęć poprawy swoich umiejętności i dalszy rozwój w kierunku siatkówki.

„SPOTKANIE Z KULTURĄ”

"SPOTKANIE Z KULTURĄ" w roku szkolnym 2014/2015 zainaugurowała w naszej szkole, 29 września, audycja słowno-muzyczna. Jej tematem były "Muzyczne źródła" Uczestnikami cyklu są dzieci z przedszkola oraz klas I-III. W trakcie pierwszego spotkania próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania: Na czym polegała nauka w czasach pierwszego człowieka?, Skąd wzięła się muzyka i jakich instrumentów mogli używać jaskiniowcy? Aktorzy wspólnie z dziećmi śpiewali piosenki, wykorzystując przy tym odgłosy dzikich zwierząt, czytając naskalne rysunki i... "polując na zwierza". Zabawa była przednia.
25 października 2014

Uwaga: Dyżury nauczycieli

Wycieczka do Szreniawy

wycieczka
   Szreniawa to miejscowość na Pojezierzu Poznańskim, położona na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego. Od 1964 roku mieści się tam Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego. Placówka szczyci się największą w Polsce ekspozycją prezentującą historię rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego. W dniu 22.10.2014 uczniowie klas I-III SP wraz ze swoimi wychowawcami, udali się do Szreniawy na wycieczkę integrującą całą społeczność uczniowską. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Muzeum Rolnictwa, gdzie dzieci miały okazję przekonać się, że opisy i zdjęcia zamieszczone w podręczniku, które dotyczą pracy na wsi, mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których uczniowie poznawali jesienne zajęcia na wsi i mogli sami popracować. Szczególne zainteresowanie wzbudziło młócenie cepami i młocarnią szerokomłotną. Zwiedzaliśmy budynki gospodarcze z żywymi zwierzętami, poznawaliśmy sposoby wykonywania powideł, masła, chleba, mieliśmy okazję skosztować pajdę chleba ze smalcem a na koniec wizyty w Muzeum zostaliśmy poczęstowani cukierkami z okazji urodzin kowala.

"Calineczka" w teatrze animacji

spektakl
W dniu 21. 10. 2014 uczniowie klas I-III SP wybrali się do Teatru Animacji na spektakl pt. "Calineczka". Głównym celem wizyty w teatrze było uwrażliwienie uczniów na odbiór sztuk teatralnych, oraz zapoznanie z przygodami drobniutkiej dziewczynki – Calineczki, która urodziła się w pąku kwiatu, wędrowała w poszukiwaniu własnego świata, podążając za głosem serca, za marzeniami, pragnieniami... Na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Przedstawienie musicalowe nasycone było melodyjnymi, nastrojowymi piosenkami. Kostiumy - podkreślały niepowtarzalny charakter każdej postaci - i efektowna scenografia czyniły spektakl atrakcyjnym dla dzieci. Po przedstawieniu dzieci miały możliwość porozmawiania z aktorami.